Jersey İnek Sütü
Artık Ankara'da

Protein Oranı Yüksek, Besleyici ve Daha Yağlı Sütler
Şimdi Sipariş Ver

Ankara'daki Evinize Teslim İmkanı

Ankara'nın merkez ilçelerine ve Gölbaşı yakını olan ilçelere jersey inek sütünüzü kapınıza kadar getiriyoruz.
turan-ciftliği

Soğuk Hava Depolu Araçlarla Teslim 

Sütünüz sağıldığı gibi soğuk hava depolu araçlarda muhafaza edilmekte, aynı gün adresinize teslim edilmektedir.

Modern Sağım ve Profesyonel Ekip

Tesisimiz modern sağım teknikleri uygulamaktadır. Sütünüze hiç bir şekilde el değmemektedir.
yağlı-inek-sütleri
Yağ ve Protein Oranı En Yüksek Sığır Irkı

Jersey İnek Sütü Nedir?

Jeysey saf inek ırkı küçük yapılı, kahverengi renklere sahip kökeni Britanya'ya dayanan bir inek ırkıdır. Bu ırktan elde edilen sütler jersey inek sütleridir. Bu sütler diğer cinslerin ürettiği sütlere oranlar daha lezzetli ve daha fazla besin değerine sahiptir.  

Hijyenik Ortamda Makine İle Sağılmış Sütler Soğuk Hava Depolu Araçlarla Aynı Gün Adresinize Teslim Edilir

Neden Jersey İnek Sütü?

Jerseyler doğal olarak insan tüketimi için en kaliteli sütü üretir. Ortalama sütle karşılaştırıldığında, bir bardak Jersey sütünün besin değeri daha yüksektir.

Yüksek Oranda Protein

Jersey sütleri diğer sığır ırklarına göre %15 ila %20 daha fazla protein içerir.

Daha Fazla Vitamin

Jersey sütleri %15 ila %18 daha fazla kalsiyum ve %10 ila %12 daha fazla fosfor ve B12 gibi daha yüksek temel vitamin seviyeleri içerir.

Daha Fazla Yağ Oranı

Jersey sütleri %15 ila %20 oranında daha fazla yağ içermektedir. Bu sebepten sütün rengi diğer sütlere göre oldukça sarımsıdır.

Daha Fazla Peynir ve Tereyağı Verimi

Jersey sütünden %25 daha fazla peynir ve %30 daha fazla tereyağı elde edilmektedir. Ayrıca bol kaymaklı yoğurt için idealdir.

Çocuk Gelişimi İçin İdealdir

Jersey sütü, %11 daha fazla oranda çocuk gelişimi için gerekli olan fosfor, potasyum ve riboflavin içermektedir.

Daha Az Karbon Emisyonu

Jersey diğer ırklara göre aynı miktarda protein, süt yağı üretmesi için %32 daha az suya, %11 daha az araziye ihtiyaç duymakta ve daha az atık üretmektedir. Toplam karbon ayak izinde %20 azalma olduğu belirlenmiştir.

Yukarıdaki bilgilerin kaynağına BURADAN ulaşabilirsiniz?

Bir Sütün Jersey Sütü Olduğunu Nasıl Anlarız?

Jersey sütü görüntü olarak daha sarımsıdır. Tadı daha yoğundur. Kaynatma işleminden sonra süt yüzeyinde oldukça miktarda yağ birikimi olacaktır.
jersey-inek-sağımı
Endüstriel Süt Ürünleri Sağlığımız Tehdit Ediyor.

Neden Marketteki Süt Ürünlerini Tüketmemeliyiz?

Marketten satın aldığımız süt ve süt ürünleri uzun süre raf ömürlerini koruyabilmeleri için endüstriyel işlemlere maruz kalmakta, içerisine katkı maddeleri, yapay tatlandırıcılar ve koruyucu kimyasallar eklenmektedir. Aslında sağlıklı olan süt ve süt ürünleri sağlığımızı tehdit eder duruma gelmiştir. Asıl amacı da sağlıklı hayvansal ürünler üretmek olan Turan Çiftliğindeki hayvanlar tamamen doğal yöntemlerle beslenmekte ve şirketimiz hiç bir ürününe katkı maddesi eklememektedir.

Marketteki Süt Ürünleri Sağlığımızı Nasıl Tehdit Ediyor?

Raf ömrünü uzun tutmak amacıyla içerisinde birçok katkı maddesi, koruyucu madde kullanılan hazır süt ve ürünleri kanser riski taşımaktadır. Bu sebepten tüm süt ürünlerinizi kendiniz hazırlamanız tavsiye edilmektedir. Bunun için Turan Çiftliği tarafından üretilen katkısız, besleyici Jersey sütleri hem direk tüketim hem de tereyağı, yoğurt, kefir ve peynir yapımı için idealdir.

Jersey Sütüne Hiçbir Isıl İşlem Uygulanmamaktadır. Bu Sebepten Tüketmeden Önce Sütünüzü Kesinlikle SÜZMENİZ ve Uzun Süre KAYNATMANIZ Gerekmektedir.

jersey-sütü-nasıl-kullanılır
Jersey Sütleri Yoğurt, Peynir, Kefir, Tereyağı Yapımı İçin İdealdir.

Jersey İnek Sütü Nasıl Tüketilir?

Jersey inek sütü içerdiği yüksek orandaki protein ile kaynattıktan sonra içimi oldukça lezzetlidir. Özellikle içerdiği yüksek oranda kalsiyum, fosfor, B12 gibi vitaminler sayesinde çocukların hem fiziksel hem zihinsel gelişimine katkı sağlamaktadır. Bununla beraber yüksek oranda yağ içermesinden dolayı yoğurt, peynir, kefir, tereyağı gibi diğer süt ürünleri yapılarak tüketilmesi mümkündür. Jersey inek sütü ile yapacağınız yoğurdun yüzeyinde kalın kaymak oluşacak, yapacağınız peynirin yüksek yağ içermesinden dolayı peyniriniz pişirildiğinde eriyecektir.

Turan Çiftliği Nerede?

Turan Çiftliği endüstriyel hazır hayvansal gıdaların insan sağlığına olan olumsuz etkilerini farkına varmış bir girişimci tarafından, Ankaralılara daha sağlıklı hayvansal ürünler sağlamak amacıyla, Ankara'nın güneyinde, Gölbaşı'na 42 km uzaklıkta 30 dönüm araziye kurulu doğal hayvansal ürünler üreten bir çiftliktir. Bu çiftlikte Jersey cinsi süt inekleri, kurbanlık küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar, tavuklar, bıldırcınlar ve atlar bulunmaktadır. Çiftlikte Jersey inek sütünün yanı sıra sucuk, gezen tavuk yumurtası, bıldırcın yumurtası, peynir üretimi de yapılmaktadır. Turan Çiftliği modern bir çiftlik olup, hijyenik kurallara dikkat etmektedir.
jersey-sütü-ankara
Turan Çiftliğinde Jersey İnekleri Tamamen Doğal Yollar İle Beslenir

Jersey İnek Sütünün Fiyatı Ne Kadar?

Jersey inek sütünün fiyatını öğrenmek için Whatsapp üzerinden ya da 0501 334 10 51 telefon numarasını arayabilirsiniz. Ayrıca Instagram hesabımızda güncel fiyatlarımız yazmaktadır. Sipariş verdikten sonra sütünüz istediğiniz gün adresinize ulaşacaktır. 
Jersey Süt Siparişi
Whatsapp
Jersey Süt Siparişi
ARAYIN

Adres

Gölbaşı Çimşit köyü Çimşit sokak No:1 (Gölbaşına 42km)
Sunpet benzinlikten sağa girildiğinde sağda kalan mandıra

Telefon

Süt Ürünleri Siparişi
0501 334 1051
Kurbanlık Satışı
05330441561
"Ankara'daki Çiftliğiniz"
Turan Çiftliği Ankara Gölbaşı'na 42 km uzaklığında 30 dönüm arazi üzerine kurulmuş doğal hayvansal ürünler üretmek amacıyla faaliyette 
bulunan bir çiftliktir. Marketlerde satılan içerisinde oldukça endüstriyel katkı maddesi bulunan hayvansal ürünleri tüketmek istemeyen Ankaralılar için jersey inek sütü, peynir, sucuk, yumurta, kırmızı ve beyaz et üretmektedir.
checkmark-circle